İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. WordPress Genel
  3. WordPress Tema Yükleme ve Ücretsiz Site Kurma

WordPress Tema Yükleme ve Ücretsiz Site Kurma

WordPress Tema Kurulumu

WordPress tema yükleme ve ücretsiz site kurma hakkında bilgi sahibi olmak isteyen başlangıç seviyesinde ki WordPress kullanıcılarına en basit şekilde nasıl WordPress tema kurulumunu nasıl yapılır hakkında alt kısımda farklı yollar ile sizlere bilgi vereceğim. Detaylı bir şekilde anlattığım yazımda sizlerde sabırla ve dikkatli bir şekilde yaptığınız takdirde sorunsuz tema ve site kurulumu yapacaksınızdır.

Ücretsiz WordPress Site Kurma

En kolay ve en hızlı şekilde ücretsiz WordPress site kurma cPanel ile yapılmaktadır. WordPress sitemizi artık yavaş yavaş kurmaya başlayalım.

Siteadi.com/cpanel yazdığınızda cPanel giriş kısmına geleceksiniz. Hosting panelinizde cPanel otomatik giriş sağlayacağınız kısım hizmetler kısmında cPanele giriş yap olmaktadır. Eğer ki kullanıcı adı şifrenizi bilmiyorsanız ve vps, vds veya diğer sunucu hizmetlerini kullanıyorsanız whm aracılığı ile cPanel açabilir yada açık olan bir cPanel var ise kullanıcı adı ve şifreyi öğrenebilirsiniz. Eğer yapamazsanız hiçbirini hosting firması sizlere yardımcı olacaktır.

Ücretsiz WordPress Site Kurma 2020
Ücretsiz WordPress Site Kurma 2020

cPanel üst kısım da gördüğünüz gibi basit, anlaşılır ve hızlı çalışacak bir şekilde hazırlanmıştır. WordPress kurulumunu sağlamak için genel de en alt kısımda bulunan Softaculous Apps Installer kısmını bulunuz ve WordPress Logosuna Tıklayınız.

WordPress Site Yapımı Nasıl Yapılır
WordPress Site Yapımı Nasıl Yapılır

WordPress kısmına tıkladıktan sonra WordPress kurulum ve diğer ayarlar paneli karşımıza gelecektir. Gerekli kurulumu buradan sağlayarak sunucu ana dizinize otomatik WordPress kurulumu yapmış olacağız.

Wordpress Site Kurulumu Nasıl Yapılır
WordPress Site Kurulumu Nasıl Yapılır

Üst kısımda gördüğünüz gibi WordPress kurulumunu yapmamız için şimdi kur butonuna tıklayınız.

Ücretsiz WordPress Site Kurma
Ücretsiz WordPress Site Kurma

Script Ayarları: Bu kısımda site adresin zaten otomatik olarak orada yazacaktır. Site adresinin karşısında bulunan wp kısmını silelim ki site adresimizde siteadi.com/wp/kategori gibi çıkacağına siteadi.com/kategori olarak çıkması google amcamızı ve seni üzmeyecektir. Ana dizine dosyaların yüklenmesi için wp uzantısını silelim ve o kısmı boş bırakalım.

Site Settings: Alt kısımda bulunan My Blog kısmına sitemizin ismini, My WordPress Blog yazan yere ise sitemiz hakkında kısa bir slogan yazmamız başlangıç olarak yeterli olacaktır.

Admin Account: Kısmı siteadi.com/wp-admin yani WordPress admin girişi sağlaya bilmemiz için kullanıcı adı ve şifremizi oluşturuyoruz.

Alt kısımları geçerek yükle diyor ve sitenin 1-2 dakika içinde kurulmasını bekliyoruz. Eğer bir temanız var ise kurulumunu yok ise ücretsiz WordPress ücretsiz temalarını kullanırsınız.

Site adresini yazarak sitenizin kurulduğunu görmüş olursunuz. Sitenin seo ve diğer ayarlarını zamanla öğrenerek yada bizlerden hizmet alarak sitenizi geliştirebilir ve zamanla daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

WordPress Tema Yükleme ve Kurulumu

WordPress tema yükleme basit ve zaman almayan bir işlemdir. Temanızı cPanel, Filezilla ve WordPress admin bölümünden kolayca yükleyebilirsiniz.

WordPress Admin Bölümünden Tema Yükleme;

WordPress tema yüklemesi için admin girişi sağladıktan sora görünüm – temalar – yeni ekle kısmından temanızı zip şeklinde yükleyiniz ve yine görünüm – temalar kısmından aktif ettikten sonra tema kurulumunuz sağlanmış olacaktır.

WordPress cPanel ile Tema Yükleme;

Siteadi.com/cpanel yada hostinginizden otomatik cPanel girişi sağladıktan sonra dosya yöneticisi – public_html – wp-content – themes klasörüne temanızı zip şekilden yükleyiniz ve yükleme işlemi tamamlandıktan sonra zip olan dosyası klasörün içine çıkartınız. WordPress admin bölümüne gelerek görünüm – temalar kısmından temanızı aktif hale getiriniz.

WordPress Filezilla ile Tema Yükleme;

Siteniz FTP bilgilerini ile Filezilla ile bağlantı kurabilirsiniz. FTP bilgileri zaten sizlere sunucuyu alırken yada hizmetlerim bölümünde olmaktadır. Bilgiler ile Filezilla bağlanıyor ve public_html – wp-content – themes kısmına tekrar gelerek dosyayı normal klasör olarak taşıyoruz. Fillezilla kullanımı Youtube sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz.

WordPress tema yükleme işlemi bittikten sonra temaya uygun olan eklentileri sitenize kurunuz. Temanın ayarlarını kendi zevkinize ve Google hoş gelecek bir şekilde ayarlayınız. WordPress tema kurma bizim işimiz. Kendine iyi bak.

Yorum Yap

Yorum Yap